Şubat 5, 2018 0

Amerika Bankalarından Bitcoin Yasağı

Amerika Bankalarından Bitcoin Yasağı

Güney Kore’nin kripto para piyasasını sadece gerçek kişilerle kısıtlamasından sonra Amerika’da da yeni kararlar alındı. Amerika bankaları Bitcoin’i yasaklıyor.

Amerika’nın en büyük finans kuruluşları arasında yer alan JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp. ve Citigroup Inc., bankalarına ait kredi kartlarından Bitcoin alımını yasakladı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan JPMorgan sözcüsü Mary Jane Rogers, yasak nedeninin transfer sırasında oluşan riskler olduğunu açıkladı.

Bank of America‘dan yapılan açıklamada ise yasağın Cuma gününden itibaren uygulandığı bildirildi. Ancak yasak, sadece kredi kartlarını kapsıyor. ATM ve para kartlar bu durumdan etkilenmiyor.

Citigroup sözcüsü Jennifer Bombardier, konuyla ilgili yaptığı açıklamada gelişmelere bağlı olarak politika değişikliğine gidilebileceğini söyledi.

2017 Aralık ayının son yarısından itibaren değer kaybetmeye başlayan kripto para piyasası, ülkelerden gelen açıklamalar yüzünden değer kaybediyor. Ancak uzman yatırımcılara göre tüm bu haber ve kısıtlamaların bir yere kadar olduğu yönünde. Yatırımcıların paniklemeden sabırla beklemeleri neticesinde Bitcoin ve diğer kripto paraların yeniden değerlerine ulaşacaklarını bildiriyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Kripto para haberleri.