Şubat 12, 2018 0

Başkasının Bilgisayarını Bitcoin Üretmek İçin Kullandılar

Başkasının Bilgisayarını Bitcoin Üretmek İçin Kullandılar

Kripto para dünyasının her geçen gün ileri düzeylere yükselmesiyle birlikte hackerlar da harekete geçti. İnternet korsanları bazı bilgisayarları hackleyerek kripto para üretimi için kullandılar.

BBC Türkçe’nin yaptığı habere göre internet korsanları Bitcoin üretmek için zararlı kod ürettiler ve bu kodları bazı internet sitelerine yerleştirerek başkalarının bilgisayarlarından madencilik yaptılar. Hacklenen sitelerden biri de İngiltere Bilgi Komisyonu Ofisi internet sitesi oldu. Olayın fark edilmesi üzerine site bir süreliğine devre dışı bırakıldı.

4 Bin Site Hacklendi

Güvenlik araştırmacısı Scott Helme’e göre hackerler 4 binden fazla siteye zararlı kod yerleştirdiler. Kendisinin de bir arkadaşının sitede “zararlı yazılım” uyarısı aldığını söylemesi üzerine durumu fark ettiğini bildirdi. Helme’in anlattığına göre zararlı yazılım, görme engelliler için geliştirilen Browsealoud eklentisine kurulmuş.

Hack doğrulandı

Browesealoud’u geliştiren Texthelp şirketi de olayı doğruladı. Yapılan açıklamada 4 saat içinde yazılımın yeniden güncellenerek güvenli hale getirildiği bildirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Kripto para haberleri.