Şubat 8, 2018 0

Bitcoin 8 Bin Doların Üstünde

Bitcoin 8 Bin Doların Üstünde

Kripto para piyasasında bir süredir yaşanan gerileme, yerini yeniden yükselişe bıraktı. Kripto para lideri Bitcoin, 6 bin doların altına kadar gerilemişti. Son 24 saat içinde yeniden hareket geçen BTC, an itibariyle 8,033 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ABD menkul kıymetler düzenleyici kuruluşu SEC‘in kripto paraları tamamen yok etmek yerine daha sıkı güvenlik tedbirlerinin alınmasının daha uygun olduğunu belirttiği açıklamadan sonra BTC piyasasında başta olmak üzere diğer kripto paralarda da yükselişler başladı.

Sektörün lideri Bitcoin, bu haberden sonra yüzde 8.7 değer kazanarak new York saati ile 07:58’de 8,437 dolara çıktı. Yükselişler, diğer kripto paralarda da etkisini gösterdi. Ethereum, Ripple, Litecoin de en az yüzde 5 değer kazanarak yatırımcıların yüzünü güldürdü.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyon ve Secucrities and Exchange Commission’ın (SEC) başkanları, kanun koyucuların federal kuruluşlara Bitcoin’in spot piyasası ve bağlı online işlem platformları üzerinde karar alma yetkisi verecek bir yasa geçirmek zorunda kalabileceklerini söyledi.

Tel Aviv’de Döviz traderı eToro’nın piyasa analissti Mati Greenspan, “Piyasa bariz bir şekilde daha sert bir açıklama karşılaşabileceği endişesi taşıyordu,” dedi ve “Aslında, başkanlar oldukça yumuşaktı ve önceki mesajlarına paralel açıklamalarda bulundular” şeklinde görüş bildirdi.

Büyük kripto paralar Salı günkü kazançlarını korudu. Son 24 saatte, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para,  Coinmarketcap.com’un fiyatlarına göre, ortalama yüzde 24 civarında arttı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Kripto para haberleri.