Şubat 2, 2018 0

Bitcoin İle Futbolcu transferi

Bitcoin İle Futbolcu transferi

Bitcoin ve kripto para dünyasında ilkler yaşanmaya devam ediyor. Daha önce sanat dünyasında yaşanan ilklere bir yenisi de futbol dünyasından eklendi. Sakarya’nın Akyazı ilçesinde amatör kümede şampiyonluk mücadelesi veren Harunustaspor, bir ilke imza atarak Bitcoin ile futbolcu transfer etti.

Japon medyasının dikkatini çeken transfer, geçtiğimiz günlerde yaşandı. Sakarya 1’inci Amatör Küme B Grubu’nda mücadele eden Harunustaspor, 22 yaşındaki Ömer Faruk Kıroğlu’nu Bitcoin ile transfer etti. Japon medyasının dikkatini çeken bu haber için Akyazı ilçesine gelen medya mensupları, kulüp başkanı Haldun Şehit ile röportaj yaptı.

Akyazı Sentetik sahada yapılan röportajda, Şehit şunları kaydetti;

“Bitcoin transferi dünya basınında ve ülke basınında ses getiren bir haber oldu. Biz, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek, dünyada bir ilki gerçekleştirmek için böyle bir şey yapmaya karar verdik. Tabii ki öncelikle bizim için Harunustaspor’un, Akyazı’nın ve Sakarya’nın tanıtımı ön plandaydı. Futbolcumuzu transfer etmek istediğimizde bu transferin farklı bir transfer olmasını ve ses getirmesini amaçladık ve bitcoini de kullanarak bu transferimizi yaparak amacımıza ulaşmış olduk.”

Son zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto paraların düşmesiyle birlikte piyasada tedirginlik yaşanıyor. Ancak bedellerin Bitcoin ile ödenmesi, özellikle yatırım alanında acemi olan yatırımcılar için Bitcoin’in gelecek vaat ettiği umudunu veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Kripto para haberleri.