Şubat 8, 2018 0

Bu Habere Dikkat

Bu Habere Dikkat

Çinli Cybersecurity şirketi 360Netlab’tan araştırmacılar, 6 Şubat’ta firmanın  bir blog yazısında bildirdikleri gibi, savunmasız Android cihazlarına kriptokraside mayın dolaştıran yeni bir Android tabanlı kriptokrasi madenciliği kötü amaçlı yazılım keşfetti.

360Netlab raporlarında olduğu gibi ADB.Miner solucan taramaları akıllı telefonlar, tabletler ve televizyonlar da dahil olmak üzere her türlü Android cihazını etkileyebilir. Kötü amaçlı yazılım, aygıtı Monero (XMR) paraları mayınlamak için bozar ve elde edilen tüm paraları tek bir cüzdana gönderir.

360Netlab’ın blog yazısına göre, kriptokrasi incelemesi solucanı ADB Miner, 5 Şubat’dan beri esas olarak Çin ve Güney Kore’de olmak üzere 7000 Android cihazına sızmakla sonuçlanan cihazları aktif şekilde etkilemektedir. Araştırmacılar, her 12 saatte bir taranan cihazların sayısının iki katına çıktığını ve ADB.Miner’ın yayılma hızının yüksek olduğunu vurguluyor.

Kötü amaçlı yazılım, genel olarak kapalı olan 5555 numaralı açık bir bağlantı noktasında herkese açık Android Debug Köprüsü‘nü (ADB) kullanarak yayılıyor. Araştırmanın şu andaki safhasında güvenlik uzmanları, “bu limanın ne zaman ve ne zaman açıldığına dair hiçbir fikri” olmadığını iddia ediyor.

Geçen hafta Cointelegraph, kötü niyetli madencilik maddesinin başka bir vakasıyla ilgili olarak, Mayıs 2017’den bu yana 9,000’den fazla Monero madeni parayı madende bulmayı amaçlayan Smeroinru botnet‘ini bildirdi. Daha önce,  26 Ocak’ta  Monero madenciliği yapan kötü amaçlı yazılım, Coinhive kodunu sunan çevrimiçi reklamlarla kullanıcıların bilgisayarlarına saldırdı; Bu, dünya genelinde çok sayıda kullanıcıyı ve web sitesini etkiledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Kripto para haberleri.