Şubat 6, 2018 0

Kripto para piyasasında düşüş

Kripto para piyasasında düşüş

Kripto paralarla ilgili bankaların ve ülkelerin aldıkları kararlar yüzünden kripto para piyasasında düşüşler devam ediyor. 18 Aralık 2017’den itibaren düşüşe geçen BTC, 6 bin dolar seviyelerine geriledi. 1200 dolar bandını geçen Ethereum ise 576 dolar seviyesine geriledi.

Dünyanın farklı yerlerinden gelen olumsuz haberler, kripto paralarla ilgili alınan yeni kararlar, piyasayı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Son olarak Amerika Bankalarının kredi kartı ile Bitcoin alımını yasaklaması nedeniyle Bitcoin 06 Şubat saat: 10.43 itibariyle 6,094 dolar seviyesinde işlem görerek son iki ayın en yüksek düşüşünü yaşadı.

Kripto para piyasasında son durum

ABD bankalarının aldıkları karar ile birlikte Bitcoin başta olmak üzere diğer tüm kripto paralarda daralma söz konusu olmaya başladı. Kripto para piyasasında günlük yüzde 11 bir daralma görülürken toplam kripto para piyasası ise 7 Ocak’ta 829 milyar dolar büyüklüğe ulaşarak rekor kırmasının ardından 1 ay sonda 294 milyar dolara dek geriledi.

Bitcoin neden düşüyor?

Çin, Güney Kore, Hindistan ve ardından Amerika’nın aldığı kararlar ve buna bağlı olarak yayılan haberler, Bitcoin, Ethereum diğer kripto paraların gerilemesine neden oldu. Bugün içinde düzenlenecek toplantı öncesinde de duraklamanın olduğunu söylemek mümkün. Toplantıda alınacak karar, kripto paralar için yeni bir yol haritası çizecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2018. Kripto para haberleri.